Diamanty

Investice do diamantů

diamanty Investice do diamantů je výhodná pro svou disponibilitu, relativne rychlou likviditu a jednoduché přenositelnosti podstatného množství svého majetku. Investiční diamanty patří mezi neregistrované komodity a jsou proto nedotknutelné v případném občanskoprávním sporu, který může ohrozit ostatní majetek. Investiční diamanty s certifikátem jsou při dovozu osvobozeny od cla. Cena diamantů závisí na trendech a oblíbenosti, které se mění hlavně v závislosti na velikosti diamantů. V poslední době jsou nejoblíbenější diamanty o velikosti 3 – 5 karátů. Případné investiční riziko spojené s nákupem diamantů by mohlo být způsobeno zaplavením trhu větším množstvím drahých kamenů, než by trh dokázal vstřebat. Pak by cena diamantů mohla i klesnout.

Růst cen broušených diamantů Zdroj: IDEX Online Research

Ceny diamantů

Vývoj cen diamantů pravidelně sleduje Rapaport. Rapaport je celosvětově uznávaný systém monitorující dění ve všech odvětvích diamantového průmyslu. Součástí je vydávaný index velkoobchodních cen – Rapaport Diamond Report, který je sestavován na základě podrobné analýzy trhu. Ceny udávané v Rapaport Diamond Report jsou výchozí pro obchodníky s diamanty na celém světě.

Certifikáty

Hodnocení diamantů je mezinárodně standardizované. Certifikát je doklad diamantu, který garantuje jeho kvalitu a pravost. Certifikát rovněž uvádí vlastnosti konkrétního diamantu založené na hodnocení 4C. Certifikát obsahuje datum vystavení, název i adresu laboratoře, která certifikát vystavila. Důležitý je také certifikát původu, který by měl mít od roku 2007 každý vytěžený diamant. Nejvíce uznávané jsou mezinárodní certifikáty od společností:

  • GIA (Gemological Institute of America)
  • HRD (Hoge Raad voor Diamant)
  • IGI (International Gemological Institute)

Hodnocení diamantů

Diamanty se hodnotí podle čtyř základních parametrů. Tyto parametry se označují 4C.

Investiční diamanty

Pro informace o investičních diamantech kontaktujte odborného poradce:

 Ing. Pavel Hron - Investiční konzultant Ing. Pavel Hron – Investiční konzultant
Diamonds International Corporation – D.I.C. a.s.
Tel: 606 617 425
e-mail: pavel.hron@dic.as

NAVRCHOLU.cz